Pożyczka na raty wzięta w instytucji finansowej innej niż bank

Standardowo jeśli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy to ruszamy do banku. Tam zaciągamy kredyt i realizujemy plan, na który pieniądze były nam niezbędne. Jeśli jednak nie możemy udać się do banku, bo tam nie otrzymamy pomocy to zostaje nam wzięcie pożyczki pozabankowej na raty. Jest to korzystne rozwiązanie dla osób, które pracują bez umowy u swojego pracodawcy, mają za małe dochody, a także dla tych, u których historia kredytowa nie jest najlepsza. W tej sytuacji wzięcie pożyczki pozabankowej jest jedynym z możliwych rozwiązań. Pieniądze otrzymamy niemal od ręki w kilka chwil.

Co potrzebujemy, aby ubiegać się o pożyczkę w parabanku?

Przede wszystkim potrzebujemy dowodu osobistego i konta bankowego. Musimy posiadać także telefon komórkowy i opcjonalnie umowę o pracę lub inne potwierdzenie, że otrzymujemy jakiekolwiek dochody. Mogą to być rachunki za media lub wyciągi z konta. Oba rozwiązania często sprawdzają się tak samo dobrze. Te wszystkie rzeczy powinniśmy posiadać, aby nasz wniosek został rozpatrzony.

Na co zwracać uwagę w tego rodzaju pożyczkach?

Przede wszystkim jeżeli decydujemy się na wzięcie pożyczki w parabanku to musimy dokładnie przeczytać jej umowę i wszystkie inne dokumenty, które podpisujemy. jeśli coś jest dla nas niejasne to warto dopytać o wszystkie kwestie i dopóki nie otrzymamy odpowiedzi to niczego nie podpisujmy. Jeśli zgadzamy się na warunki przedstawione nam w umowie to pozostaje nam tylko cieszyć się gotówką i co najważniejsze, skrupulatnie pilnować terminów spłaty. Pożyczka pozabankowa na raty nie jest groźna sama w sobie, jednak musimy pamiętać, że powinniśmy bardzo pilnować tego, żeby na konto pożyczkodawcy pieniądze od nas docierały w terminie. W przeciwnym razie możemy narazić się na dość wysokie koszty co jest problematyczne i dostarczy bardzo dużo stresu. Kiedy będziemy tego pilnować i wywiązywać się z umowy bardzo dokładnie to z pewnością żadne inne opłaty nas nie czekają inne niż te w umowie.

Należy pamiętać, że decydując się na tego rodzaju pożyczkę musimy wybrać odpowiednią i posiadającą bardzo dużo pozytywnych opinii instytucję. Nigdy nie bierzmy niczego od pożyczkodawcy, który jest niewiarygodny i nie możemy znaleźć o nim żadnej informacji. W ten sposób możemy narazić się na dość duże koszty i ciężko nam będzie się z tego wydostać. Warto więc najpierw zanim wybierzemy się do danego parabanku, wyszukać o nim jak najwięcej informacji np w internecie lub pytając znajomych czy rodziny. Inaczej niestety nie można zminimalizować ryzyka.

Categories: Baza wiedzy