Jak mądrze wziąć pożyczkę pozabankową?

Pożyczka od ręki to sformułowanie, które kusi wiele osób. Jednak jak to działa i czy faktycznie bardzo szybko można dostać gotówkę do ręki? Można spotkać się z bardzo sprzecznymi opiniami, ale tak naprawdę poprawna odpowiedź to: to zależy. Od czego?

Zanim weźmiesz pożyczkę

Warto się najpierw zastanowić czy na pewno potrzebujemy takiej pożyczki od ręki. Może udało by się po prostu oszczędzić na jakichś wydatkach domowych, aby z nich pokryć nagłe zapotrzebowanie. Jeśli jednak faktycznie sytuacja nas zmusza do pożyczenia pieniędzy trzeba dobrze przemyśleć jak kwota jest nam potrzebna. W parabankach bardzo często samemu wyznacza się, ile chce się pożyczyć, ale czasem jeśli nasza zdolność kredytowa na to nie pozwala firma proponuje niższą kwotę. Jednakże warto samemu się zastanowić czy pożyczenie większej sumy niż jest nam faktycznie potrzebna jest mądre i będziemy w stanie taką kwotę oddać w terminie.

Co trzeba przygotować do pożyczki online?

To, że pożyczka od ręki ma minimum formalności do spełniania w porównaniu do wniosków o kredyt w banku nie oznacza, że można ją wziąć od tak. Po pierwsze trzeba mieć ważny dowód osobisty. Po drugie trzeba bardzo dobrze znać swoje dane finansowe to jest ile dokładnie wydajemy na życie, ile mamy rat kredytów i w jakiej kwocie, a także ile dokładnie zarabiamy netto i brutto.

Kolejna kwestia to konto bankowe. Pożyczki chwilówki wypłacane są na konto bankowe, a zatem trzeba takie posiadać i to uwaga: indywidualne.  Konto współdzielone z małżonkiem czy dzieckiem nie spełnia wymagań parabanku. Nawet wpłacając opłatę weryfikacyjną z takiego konta nie zostanie ona zaakceptowana, ponieważ konto bankowe nie jest na jedną osobę, ale na wiele i system nie jest w stanie zweryfikować danych.

Czas pożyczania pieniędzy

Większość chwilówek chwali się tym, że szybko wypłaca pieniądze. Oczywiście jest to możliwe, ale trzeba spełniać pewne warunki. Niektóre firmy pożyczkowe sprawdzają swoich potencjalnych klientów w bazach, a te udzielają odpowiedzi tylko w dni robocze – to już przesądza sprawę i sprawia, że pożyczkę dostaniemy w dni robocze, a nie w weekendy.

Kolejna kwestia to działanie banków i księgowanie przelewów. Nie wszystkie konta mogą przelewać środki błyskawicznie, a więc nawet jak od razu prześlemy opłatę weryfikacyjną to zostanie ona wysłana o konkretnej godzinie w dni robocze z naszego banku. I działa to też w drugą stronę, gdyż parabank wysyłając pieniądze na nasze konto może to faktycznie zrobić w 15 minut od akceptacji wniosku, ale na naszym koncie środki zostaną zaakceptowane na kolejnej sesji przelewów przychodzących.

Categories: Baza wiedzy