Czy warto brać pożyczkę pozabankową?

Banki kuszą klientów atrakcyjnymi ofertami kredytowymi. Jednak bajka o finansowym raju kończy się często w momencie, gdy ocenie poddawana jest wiarygodność klienta i okazuje się, że nie ma on wymaganej zdolności kredytowej. W pierwszej chwili pojawia się złość. Z czasem jej miejsce zajmuje poczucie bezsilności i wreszcie przychodzi etap, w którym trzeba pożegnać się z marzeniami o atrakcyjnych zakupach. Nie, nie trzeba. Okazuje się bowiem, że jest możliwość wzięcia pożyczki poza bankiem. Czy warto skorzystać z takiej możliwości?

Minimum formalności

Wiele firm udziela pożyczek pozabankowych przy minimum formalności. Często wystarczy dowód potwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o dodatkowych zastrzyk pieniężny i jej własnoręcznie podpisane oświadczenie dotyczące wysokości dochodu. To duża zaleta z punktu widzenia osób, które pracują na umowę zlecenie, umowę o dzieło oraz umowę pracowniczą zawartą na krótki okres czasu.

Są placówki, które przy rozpatrywaniu wniosku o udzielenie pożyczki nie wymagają zgody współmałżonka i dodatkowego poręczyciela. Z tego względu po taką ofertę chętnie sięgają osoby, które planują przygotowanie dla żony lub męża niespodzianki związanej np. z rocznicą ślubu lub innym ważnym dla pary wydarzeniem.

Pożyczka pozabankowa bez wychodzenia z domu

Kolejną zaletą, jaką warto wziąć pod uwagę rozważając skorzystanie z oferty, jaką jest pozabankowa pożyczka to możliwość załatwienia wszelkich związanych z tym formalności bez potrzeby wychodzenia z domu. Wiele firm daje klientom możliwość złożenia wniosku przez Internet. Inne w wyznaczonym przez klienta terminie przesyłają pod wskazany adres konsultanta, który rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże wypełni potrzebne dokumenty.

Bardzo często pożyczkodawca nie wymaga od klienta, by ten stawił się w siedzibie firmy nawet w celu sprawdzenia jego wiarygodności. Wszystko odbywa się za pomocą odpowiednio zaprogramowanego systemu. Wszelkie dokumenty przesyłane są drogą elektroniczną, a z ich treścią można zapoznać się bez [pośpiechu, siedząc wygodnie w ulubionym fotelu.

Samo przekazanie pieniędzy przyznanych w ramach pożyczki pozabankowej może odbyć się również bez konieczności stawienia się w siedzibie firmy. Zostaną one przesłane bezpośrednio na rachunek klienta lub gotówkę przyniesie konsultant, który będzie opiekunem klienta.

Ciekawe warunki

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących pożyczki pozabankowe. Tutaj również toczą się boje o nowych klientów. Nic nie kusi bardziej, niż atrakcyjne warunki współpracy. Dlatego też wybierając pożyczkodawcę warto zapoznać się z jak największą ilością ofert. Z pewnością znajdzie się wśród nich propozycja odpowiadająca zarówno potrzebom, jak i możliwościom spłaty długu.

Przyglądając się ofertom dobrze jest wziąć pod uwagę zarówno koszty oprocentowania pożyczki, czas jej spłaty, formę oraz koszt związany z obsługą pożyczki.

Categories: Baza wiedzy