Zalety kredytu hipotecznego

Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na zaciąganie kredytów hipotecznych. Jest to związane z faktem, że taki sposób kredytowania posiada bardzo wiele istotnych zalet.

Wysokie kwoty kredytu

Przede wszystkim dzięki kredytom hipotecznym, osoby które nie posiadają wysokich dochodów są w stanie zaciągnąć wysokie kwoty kredytu. Jest to związane z faktem, że zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest nieruchomość. W momencie, jeśli kredyt hipoteczny nie jest spłacany, to bank ma prawo do przejęcia nieruchomości i w ten sposób do odzyskania swoich należności. Z racji tego, że nieruchomości są dużo warte, to nie jest konieczne posiadanie wysokich dochodów, aby bank miał pewność, że nie straci na udzieleniu kredytu.

Niskie raty

Ważne jest również to, że istnieje możliwość rozłożenia dużego kredytu hipotecznego na niskie raty. Oczywiście okres kredytowania wtedy się wydłuża, wzrastają również odsetki, ale dzięki takiej możliwości osoby osiągające niskie dochody są w stanie otrzymać wysokie kwoty kredytu i  będzie je stać na spłacanie zobowiązań. Wszystko można więc dostosować do możliwości potencjalnego kredytobiorcy. Doradcy w banku ułożą w taki sposób harmonogram spłacania, aby był wygodny.

stosik polskich banknotów

Możliwość kupna nieruchomości

Ponadto bardzo ważną zaletą kredytów hipotecznych jest to, że dzięki nim wiele osób ma możliwość kupna własnego domu, albo mieszkania. Nieruchomości są bardzo drogie i nie każdego stać na ich kupno za gotówkę. Można powiedzieć nawet, że mniejszość społeczeństwa jest w stanie od tak wydać tyle pieniędzy i kupić sobie dom. Kredyty hipoteczne są rozwiązaniem dla takich osób, ponieważ umożliwiają spłatę domu w ratach. Mimo, iż dopóki nie spłaci się kredytu, to hipoteka będzie ciążyła na nieruchomości, to jest ona własnością kredytobiorcy i może z nią robić co chce. Jeżeli zechce, to dom taki może nawet sprzedać i nikt nie może mu tego zabronić. Tak więc dzięki takim kredytom można nabyć nieruchomość na własność.

Brak ograniczeń

Bardzo ważne jest również to, że hipoteka nie ogranicza w żaden sposób właściciela do zarządzania nieruchomością. Może on ją przebudowywać, urządzać, robić kolejne dobudowania i nikt nie może mu tego zabronić. Jeżeli tylko zaległości będą spłacane w terminie, to bank nie ma zupełnie żadnych roszczeń do nieruchomości. Dopiero kiedy powstaną problemy ze spłacaniem zobowiązań, to bank może rościć sobie prawo do przejęcia określonej nieruchomości i jej sprzedaży w celu uzyskania pożyczonych pieniędzy. Wcześniej nie może zrobić z nią zupełnie nic.

Categories: Baza wiedzy